Merhaba Sayın Misafir! Öncelikle insaatsorucevap.com 'a hoşgeldiniz. İnşaat sektörünün en büyük bilgi alışveriş platformu olan insaatsorucevap.com 'dan daha fazla faydalanabilmek için üye olmanızı tavsiye ederiz. Üye olarak sitede daha fazla kaynağa ulaşabilme, sitedeki diğer üyeler ile etkileşimde olabilme ve daha pek çok imkana sahip olacaksınız. İyi günler dileriz.

komşu ile aramızda ev mesafesi ne kadar olacak ve benden tarafa tuvalet pencere açmaya hakkı varmı

0 oy
70 gösterim
13 Ağustos DİĞER kategorisinde alican (120 puan) sordu
komşum bizim parselin hemen yanında ve parsele bitişik  olarak ev  yaptı , bu ne kadar doğru ve benden tarafa tuvalet banyo ve giderlerini koymaya hakkı varmı ?  kendi parselinden ne kadar içte olması gerekiyordu ?

Bu soruya cevap vermek için lütfen giriş yapınız veya kayıt olunuz.

1 cevap

0 oy
6 Eylül Admin (10,280 puan) cevapladı
Merhaba,

Yapıların ayrık mı bitişik mi olacağı imar planlarında açıkça belirtilmektedir. Dolayısıyla bitişik nizam ise hali ile bitişik olarak inşa etmesi gerekmektedir. Bu konuda yapmanız gereken ilgili belediyenin imar işlerine gidip arsanızın ve komşu parsellerin imar durumunu öğrenmeniz. Çekme mesafesi bırakılacak ise imar çapı alarak bu bilgilere sahip olabilirsiniz. Böylece uygulamanın doğru olup olmadığına karar verebilirsiniz.

Kolay gelsin.

İlgili sorular

+1 oy
1 cevap 7,201 gösterim
25 Ağustos 2017 İNŞAAT GÜNCEL kategorisinde Papilo sordu
0 oy
2 cevap 353 gösterim
17 Ekim 2020 DİĞER kategorisinde Kamuran (160 puan) sordu
0 oy
1 cevap 540 gösterim
26 Ağustos 2020 İNŞAAT GÜNCEL kategorisinde kafamizcokguzel (120 puan) sordu
+1 oy
1 cevap 160 gösterim
5 Nisan 2017 İNŞAAT GÜNCEL kategorisinde misafir sordu
Hoş geldiniz insaatsorucevap sitesi sizlere sorularınızın gerek diğer üyeler tarafından gerekse bizler tarafından titizlikle cevaplanması imkanını sizlere sunacaktır.Sormaktan çekinmeyin sorulmayan soru kalmasın. Diğer sorularınız için lütfen insaatsorucevap@gmail.com adresine mail atınız.

304 soru

318 cevap

35 yorum

266 üye

...